Yeni Makaleler

Karizma ve Dönüştürücü Liderlik Üzerine

Karizma eski Yunancadan gelmekte olup,  olağanüstü çekiciliği olan kişilere, liderlere   yandaşlarınca yakıştırılan büyüleyici güç ve yetenek  anlamındadır.  Başka bir deyişle  liderin çevresinde ve takipçilerinde  kendisi

Kış Dönemi Arası ve 2022 Yılında Yayınlanan Yazıların Listesi

İşletme ve yönetim konularında, sıralı aşamalardan(tematik)  ziyade daldan dala atlayarak kuramsal ve uygulamaya dönük açıklama ve yorumlar yaptığım bu WEB sitesinde ilk yazımı 07.Ocak 2022 tarihine yayınlamıştım.

Aralık 2022 sonu itibarı ile sitede yayınlanan yazı sayısı 51’e ulaştı. 

Hemen aşağıdaki videoda, yıl içinde yaptığım yayın faaliyetlerini alanda öncü düşünür ve araştırmacıların görselleri ve Celine Dion’un yeniyıl şarkısı eşliğinde, kuş uçuşu özeti şeklinde sunuyorum.

Yıl içinde yayınlanan  tüm yazılarla ilgili  daha kapsamlı açıklamalar(adı, yayın tarihi, ilişkili olduğu alan ve özet olarak), ayrıca aşağıdaki görsel listelerde meslektaşlarımın bilgisine sunulmaktadır.

İşletmeci meslektaşlarımız için yeni yılın ilk Ocak ayı, genellikle bir önceki yıl faaliyet ve işlemlerinin gözden geçirilerek kapanışların gerçekleştirildiği, zamana karşı gerilim ve  hareketliliğin yüksek olduğu, zorlu bir ilk çeyrek dönemin başlangıç ayıdır.

 Bu nedenle yazı yayınlarına Ocak ’23 ayında ara vereceğimi bildirmek isterim.

Değerli meslektaşlarıma ilgileri için teşekkürlerimle, çalışmalarında kolaylıklar diler,  yeni yıllarını tebrik eder, Şubat ‘23 ayı başında görüşmek üzere saygılar sunarım.

…Sağlıkla kalın, esen kalın.

S.KADRİ MİRZE

Bu içeriği paylaşmak istermisiniz?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bu içeriği yorum yazmak istermisiniz?

0 0 oylamalar
Makale Oylama
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Bütün Yorumlara bak
Gökhan Yolaç
1 yıl önce

Hocam şubat ayını dört gözle bekliyoruz, bizi güzel yazılarınızdan daha fazla mahrum etmeyin,
Selam ve sevgilerimle